14-letnia gimnazjalistka z Bydgoszczy będzie jedyną Polką, która wystąpi podczas uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II w Rzymie. Daria Barszczyk zaśpiewa po polsku fragment koronki, poprzedzającej mszę na placu św. Piotra.

14-letnia Daria Barszczyk uczy się w Zespole Szkół nr 28 w Bydgoszczy i od kilku lat amatorsko uczy się śpiewu. Niewidoma nastolatka korzystała z lekcji w jednym z domów kultury i uczestniczyła w warsztatach artystycznych w Ciechocinku. Występowała dotychczas głównie w kościołach podczas nabożeństw.

Elżbieta Rybacka, katechetka z ZS nr 28 ma bliskie kontakty z Włochami od dwudziestu lat, mieszkała tam przez pewien czas ucząc się włoskiego i ma wielu przyjaciół. Korzystając z ich wsparcia dotarła do organizatorów oprawy artystycznej uroczystości beatyfikacyjnej. Nastolatka wyruszy do Rzymu już 24 kwietnia, bo dwa dni później rozpoczynają się próby uroczystości beatyfikacyjnej.

Zawsze marzyłam, by kiedyś wyjechać za granicę, ale nigdy nie spodziewałam się, że to będzie wyprawa do Rzymu. To dla mnie ogromne przeżycie duchowe i jestem teraz chyba najszczęśliwszą osobą na świecie - podkreśliła Daria.

Gimnazjalistka, po powrocie z Włoch wystąpi w Bydgoszczy 5 czerwca. Diecezja i miasto organizują wówczas uroczystości dziękczynne za beatyfikację Jana Pawła II.