RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wimbledon: Nadal awansował do ćwierćfinału

Publikacja: Poniedziałek, 4 lipca (22:42) Aktualizacja: Poniedziałek, 4 lipca (22:00)

Bez większych problemów Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu. Rozstawiony z numerem drugim hiszpański tenisista wygrał w poniedziałek z Holendrem Boticem van de Zandschulpem 6:4, 6:2, 7:6 (8-6).

Spotkanie trwało dwie godziny i 21 minut.

Nadal na trawiastych kortach w Londynie odniósł dwa ze swoich 22 wielkoszlemowych triumfów - w 2008 i 2010 roku. W Wimbledonie gra po raz pierwszy od 2019 roku.

Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z numerem 11. Amerykanin Taylor Fritz.

Źródło: PAP
Tagi: tenis
Dalsza część artykułu pod materiałem video: