RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Magda Linette odpadła w ćwierćfinale WTA w Meridzie

Publikacja: Sobota, 25 lutego (08:14) Aktualizacja: Sobota, 25 lutego (08:00)

Najwyżej rozstawiona Magda Linette odpadła w ćwierćfinale tenisowego turnieju WTA na twardych kortach w meksykańskiej Meridzie. Polka przegrała ze Szwedką Rebeccą Peterson 2:6, 4:6.

Był to czwarty pojedynek tych zawodniczek i trzecie zwycięstwo zajmującej 140. pozycję w światowym rankingu Peterson. Po raz pierwszy jednak Szwedka wygrała w dwóch setach.

31-letnia poznanianka utrzyma 21., najwyższe w karierze, miejsce w światowym rankingu, które osiągnęła głównie dzięki dotarciu do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. W przyszłym tygodniu zagra w innym turnieju mniejszej rangi - w amerykańskim Austin. Będzie to ostatni sprawdzian przed prestiżowymi zawodami w Indian Wells.

Wynik ćwierćfinału:

Rebecca Peterson (Szwecja) - Magda Linette (Polska, 1) 6:2, 6:4.

Pula nagród w turnieju WTA w Meridzie to 259 tys. dolarów.

Źródło: PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: