Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę ponownie wygrałaby je obecnie rządząca koalicja – Zjednoczona Prawica. PiS mogłoby liczyć na 32 proc. poparcia – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu.

Prawo i Sprawiedliwość ponownie wygrałoby wybory, gdyby te odbyły się w najbliższa niedzielę - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu.

32 proc. - na takie poparcie mogłoby liczyć Prawo i Sprawiedliwość. Porównując wyniki poprzedniego sondażu - wrześniowego - jest to poparcie mniejsze o 4,4 punktów procentowych.

Drugą siłą w parlamencie byłaby Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 22,1 proc ankietowanych. W porównaniu z poprzednim sondażem ugrupowanie Donalda Tuska także notuje spadek o 1 punkt procentowy.

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050. Partia Szymona Hołowni zdobyła w badaniu 11,8 proc. poparcia. Ponad dwa miesiące temu było to 11,5 proc.

Do Sejmu dostałaby się także Konfederacja - 7,1 proc. (-0,9 pkt proc.), Lewica - 7 proc. (-1 pkt proc.) oraz PSL-Koalicja Polska - 6,4 proc. (+2 pkt proc.).

13,7 proc. ankietowanych było niezdecydowanych. W porównaniu z wrześniowym badaniem to więcej o 5,3 pkt proc.

Ponad połowa ankietowanych wzięłaby udział w wyborach

53,9 proc. respondentów wyraziło chęć udziału w wyborach. 43,1 proc. badanych zdecydowanie wzięłoby w nich udział. "Raczej tak" odpowiedziało 10,8 proc. osób.

Ponad 23 proc. udzieliło odpowiedzi "raczej nie", zaś 19 proc. zdecydowanie nie zamierza oddać głosu. Waha się 4,1 proc. badanych przez IBRiS.