Najbliższe posiedzenie Sejmu jest dobrym momentem, żeby liderzy partii podpisali wspólną deklarację i wezwali do szczepień przeciw Covid-19. Myślę, że jest szansa, że wszyscy staniemy w najbliższą środę wspólnie - ocenił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Odniósł się w ten sposób do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla PAP powiedział, że szef PSL "zaproponował wspólne wystąpienie wszystkich szefów partii i prezydenta w sprawie sytuacji zdrowotnej Polaków". Popieram tę inicjatywę, ale uważam, że powinniśmy iść dalej. Powinno być podpisane wspólne porozumienie wszystkich partii dotyczące zdecydowanych działań w walce z epidemią - powiedział Kaczyński.

Kosiniak-Kamysz ocenił, że najbliższe posiedzenie Sejmu, zaplanowane na środę 11 sierpnia, jest "dobrym momentem, żebyśmy tę deklarację podpisali i wezwali do szczepień".

Zaznaczył, że pozytywnie na jego apel odpowiedział nie tylko Kaczyński, ale także wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty z Lewicy. Myślę, że jest szansa, że wszyscy staniemy w najbliższą środę wspólnie i będziemy mogli zachęcić do szczepień - ocenił.

Szczepienia w Polsce

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 17,8 mln osób - podano w sobotę na stronach rządowych.

Liczba wszystkich wykonanych w Polsce szczepień przeciw Covid-19 wynosi 34 925 459.