Przez najbliższe dni Polska znajdować się będzie pod wpływem układów wysokiego ciśnienia. Jak informują synoptycy IMGW będzie słonecznie, chociaż ze względu na napływające z północy chłodne powietrze polarno-morskie, temperatura nie przekroczy 25 stopni.

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, do końca przyszłego tygodnia Polska znajdować się będzie w zasięgu wyżu, z którym wiąże się słoneczna pogoda. 

Do kraju z północy napływa chłodne powietrze polarno-morskie. 

W poniedziałek w całym kraju dużo słońca, jedynie na wschodzie więcej chmur i może popadać przelotny deszcz. W Tatrach i na Podkarpaciu możliwe są burze i tam opady mogą być intensywne. Temperatura maksymalna od około 15°C nad morzem do 24°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych. 

We wtorek w niemal w całym kraju przewaga słońca. Umiarkowane i duże zachmurzenie prognozowane jest jedynie w regionach podgórskich i na krańcach wschodnich. W południowo-wschodniej części kraju ponownie burze z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W środę słoneczna aura prognozowana jest w całym kraju. Jedynie na Podhalu okresami może się nieco zachmurzyć i wtedy padać będzie przelotny deszcz. Temperatura wyraźnie zróżnicowana, od 17°C na południowym wschodzie do 23°C na zachodzie. Nad morzem i w obszarach podgórskich będzie nieco chłodniej, od 15°C do 18°C. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, początkowo północny, później z kierunków zachodnich.

W czwartek słonecznie będzie w całej Polsce i nigdzie nie powinno padać. Cieplej niż w środę, bo od 19°C do 25°C, a jedynie nad morzem i na Podhalu od 15°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W piątek zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Możliwe burze, zwłaszcza w województwach wschodnich. Temperatura maksymalna około 15°C nad morzem, od 17°C do 22°C w pasie od Suwalszczyzny po Dolny Śląsk i Ziemię Lubuską, ciepło na południowym wschodzie kraju, do 23-24°C. Nieco wzmoże się wiatr, który będzie umiarkowany, a nad morzem i w trakcie burz porywisty.

W sobotę w kraju przewaga chmur, ale z licznymi rozpogodzeniami. W regionach podkarpackich przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 20°C, nieco cieplej 21-22°C tylko na krańcach zachodnich, chłodniej 15-16° w Tatrach, nad morzem i na Mazurach oraz Podlasiu. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie z kierunków północnych.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu a na wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 18°C do 22°C, chłodniej jedynie na Suwalszczyźnie i nad morzem 16-17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, z kierunków północnych.