6 grudnia w kalendarzu i za oknem zima. Synoptycy zapowiadają w kolejnych dniach opady śniegu, potem się rozpogodzi, ale za to przyjdzie ochłodzenie. W rejonach podgórskich na termometrach w nocy może być nawet -13 stopni Celsjusza.

Początek tygodnia zapowiada się pochmurny. Spodziewany jest śnieg i stopniowy spadek temperatury.

Potem w połowie tygodnia zacznie się przejaśniać, ale wraz z rozpogodzeniem przyjdzie zimne powietrze. Na północy i w rejonach podgórskich temperatura spadnie nawet do -13 stopni Celsjusza.

Pod koniec tygodnia znów spodziewane jest duże zachmurzenie, a także opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Uwaga, wtedy też na drogach na południu kraju może pojawi się gołoledź.

Na rzekach można będzie wypatrywać pierwszych zjawisk lodowych: śryżu i lody tuż przy brzegu. Jego cienka warstwa może pokryć jeziora i stawy.

Poniedziałek

Dziś dzień będzie pochmurny z opadami śniegu, lokalnie także deszczu ze śniegiem. W ciągu dnia na północy kraju temperatura powietrza wynosić będzie około -1 stopnia Celsjusza, a na południu - około 1 stopnia.

Wiatr wiać będzie z kierunków północnych, na wybrzeżu może być porywisty.

Wtorek

Jutro wciąż ma być głównie pochmurno i śnieżnie, jednak na zachodzie spodziewane są większe przejaśnienia.

"Rozpogodzenia i napływ zimnego powietrza spowoduje nocą spadek temperatury do -8 Celsjusza oraz utrzymywanie się w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju temperatury poniżej 0 Celsjusza. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, tam około -6 stopni" - czytamy w komunikacie synoptyków.

Środa

W środę przejaśnienia mają być duże, a opady śniegu wystąpią tylko na południu kraju.

Noc ma być zimna: od -13 stopni na Suwalszczyźnie do -4 stopni nad morzem i na południowym wschodzie. W dzień temperatura wyniesie od -8 stopni do 0 stopni Celsjusza.

Czwartek i piątek

W czwartek i piątek zachmurzenie ponownie wzrośnie do dużego. Padać będzie śnieg, deszcz ze śniegiem, deszcz i marznący deszcz powodując gołoledź.

W Karpatach zachodnich opady śniegu mogą być intensywne.

Temperatura minimalna wyniesie od -13 stopni do -3 stopni Celsjusza, a maksymalna - od -7 stopni do 0 stopni Celsjusza.

Weekend

Koniec tygodnia przyniesie zachmurzenie umiarkowane i duże.

Gdzieniegdzie na północy padał będzie śnieg, a na południu, szczególnie w niedzielę - śnieg, deszcz ze śniegiem, deszcz i marznący deszcz powodujący gołoledź. Okresami utworzy się mgła osadzająca szadź.

Temperatura minimalna wyniesie od -10 stopni do -2 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie w ciągu dnia - termometry pokażą od -2 stopni do 2 stopni Celsjusza.