Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silną mgłą w nocy z poniedziałku na wtorek. Alert dotyczy czterech województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

W województwach kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim i mazowieckim wystąpią tej nocy silne mgły. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w specjalnym komunikacie ostrzega, że widoczność może spaść nawet do 100 metrów. 

Ostrzeżenia obowiązują dziś od północy do 9 rano we wtorek - poinformowali synoptycy. 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. 

Jaka będzie pogoda?

Według IMGW noc będzie pogodna. Miejscami na północy oraz krańcach południowych pojawi się więcej chmur. Wystąpią tam także słabe opady deszczu. W górach będzie padał śnieg. 

Temperatura wyniesie od od -1°C na północnym wschodzie do 4°C na zachodzie. Najcieplej, bo ok. 6°C będzie nad morzem. Lokalnie przy gruncie termometry mogą pokazać spadek do -3°C.