RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Brazylijczyk Ronaldo wyruszył na pielgrzymkę do Santiago de Compostela

Opracowanie: Publikacja: Poniedziałek, 6 czerwca (12:42) Aktualizacja: Poniedziałek, 6 czerwca (12:00)

Brazylijczyk Ronaldo wyruszył w niedzielę na pielgrzymkę, aby podziękować za powrót swojego klubu, Realu Valladolid, do hiszpańskiej ekstraklasy. Blisko 450-kilometrową trasę z Valladolid do Santiago de Compostela pokona na... rowerze elektrycznym.

W 2018 roku Ronaldo, dwukrotny mistrz świata, kupił większościowy pakiet akcji hiszpańskiego klubu.

Będzie pięknie. Wiem, że będę cierpiał fizycznie, ale będzie to niezapomniane doświadczenie - powiedział dziennikarzom Brazylijczyk w niedzielę przed startem ze stadionu Jose Zorrilla w Valladolid.

45-letni Ronaldo wyruszył w pielgrzymkę razem ze swoim partnerem. Obaj będą podróżować drogą pielgrzymów do Santiago de Compostela (Camino de Santiago), wspierani przez "zespół ekspertów".

Valladolid zajął drugie miejsce w zakończonym przed tygodniem sezonie drugiej ligi i wraca do ekstraklasy po rocznej przerwie. 

Awans wywalczyła też Almeria, a o trzecie miejsce premiowane grą w LaLiga będą walczyć w finale baraży Girona i Tenerife. 

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: