Koncern 3Legs informuje o wynikach testów w jednym ze swoich próbnych odwiertów na Pomorzu. W specjalnym komunikacie notowana na giełdzie w Londynie firma podaje główne parametry dotyczące przepływu gazu z łupków.

Pomiar trwał ponad trzy tygodnie. Pierwszy dzienny przepływ przekroczył 60 tys m3, po kilku dniach ustabilizował się na poziomie 15 tys m3 na dobę. Ten wynik nie dorównuje wydajności najlepszych odwiertów w Stanach Zjednoczonych.

Według dyrektora 3Legs Petera Clutterbacka wyniki należy uznać za "zachęcające. Przedstawicielka koncernu w Polsce komentuje: "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wykonaliśmy wszystkie zaplanowane na tym etapie działania i osiągnęliśmy przepływ gazu zachęcający do dalszych prac".

Cena akcji koncernu 3Legs spadła w poniedziałek w Londynie o ponad 7 procent.

3Legs Resources jest właścicielem firmy Lane Energy, która poszukuje gazu w polskich łupkach dzięki porozumieniu z amerykańskim koncernem ConocoPhillips i wykorzystaniu technologii szczelinowania firmy Schlumberger.

Wcześniej wyniki podobnych testów próbnych odwiertów podała, również notowana na giełdzie, firma Aurelian, która badała skały zawierające gaz zamknięty (tight).