Damien Perquis z poważną kontuzją po meczu ligi hiszpańskiej pomiędzy Malagą a Betisem. W 51. minucie 14-krotny reprezentant Polski upadł nieprzytomny na boisko po zderzeniu z rywalem. Prosto z murawy do szpitala zabrała go karetka.

Już w ambulansie Perquis odzyskał przytomność, a kolejne badania wykazały, że ma podwójne złamanie szczęki i wstrząśnienie mózgu. Jak poinformowała oficjalna strona klubu Francuz z polskimi korzeniami został odwieziony do szpitala w Sevilli. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Betisu 2:3. 

14-krotny reprezentant Polski w hiszpańskim zespole występuje drugi sezon. Ostatnio częściej jednak leczy kontuzje niż pojawia się na boisku. Pech nie opuszcza 29-letniego Perquisa od wiosny 2012. Wtedy doznał złamania ręki i na Euro 2012 grał w specjalnym opatrunku. W kwietniu tego roku przeszedł operację nerki, a kilkanaście dni później doznał urazu kostki i pauzował do końca sezonu.

W sierpniu z kolei przytrafiła mu się kontuzji uda. Wrócił na boisko po kilku tygodniach. W hiszpańskiej ekstraklasie wystąpił w tym sezonie w pięciu spotkaniach, zaliczył też cztery występy w Lidze Europejskiej.