Z powodu problemów technicznych samolot irlandzkich linii Ryanair musiał zawrócić wczoraj po południu na lotnisko Frankfurt-Hahn - poinformował dziennik "Pforzheimer Zeitung". To kolejny taki przypadek w ostatnich tygodniach.

Maszyna wystartowała z lotniska Frankfurt-Hahn, obsługującego głównie tzw. tanie linie, i leciała do Estonii. Na skutek kłopotów technicznych piloci zdecydowali się zawrócić na lotnisko w Niemczech. Linie Ryanair na razie nie zajęły stanowiska w tej sprawie. Wiadomo tylko, że wieczorem irlandzki przewoźnik miał podstawić zastępczy samolot.

To kolejny w ostatnich tygodniach przypadek kłopotów technicznych samolotu linii Ryanair. Media, ale także władze kilku krajów, m.in. Hiszpanii, krytykują irlandzkiego przewoźnika, że oszczędza, głównie na paliwie, kosztem bezpieczeństwa pasażerów. W sierpniu w Walencji lądowały awaryjnie trzy maszyny Ryanair, ponieważ nie miały wystarczającej ilości paliwa.

We wrześniu trzy samoloty linii Ryanair lądowały awaryjnie na lotniskach w Madrycie i Barcelonie z powodu problemów technicznych.