Narzekacie na brak słońca? Weźcie je do domu. Wynalazcy z Los Angeles stworzyli specjalną lampę, która to umożliwia.

Lampy imitujące światło słoneczne nie są czymś nowym, jednak amerykański wynalazek The Sunn Light wyróżnia się z tłumu. Potrafi w pełni synchronizować się ze słońcem i w zależności od jego położenia zmieniać natężenie światła. W pokoju możemy mieć więc piękny wschód czy romantyczny zachód słońca. Wszystko sterowane za pomocą specjalnej aplikacji. Oczywiście w każdej chwili możemy zmienić ustawienia i w środku nocy mieć "pełne Słońce".

Projekt pojawił się na portalu finansowania społecznościowego Kickstarter i na kilka tygodni przed końcem kampanii zebrał już wymaganą sumę 50 tysięcy dolarów. To oznacza, że urządzenie na pewno pojawi się na rynku. Na razie pierwsze egzemplarze oferowane są w cenie około 800 złotych, w przyszłości jednak lampa Sunn może być droższa. Producenci przygotowali dwa warianty, różniące się wielkością. Projekt takiej lampy zyskał już popularność na portalu finansowania społecznościowego i w sprzedaży pojawi się w przyszłym roku.

Po co to komu? Wynalazcy przekonują, że ma to pomóc osobom, które mają problemy ze wstawaniem i zasypianiem. Dzięki Sunn łatwiej ma być podnieść się z łóżka, bo będziemy obserwowali łagodne rozjaśnianie się naszej lampy (co ma oczywiście imitować wschód słońca). Wieczorem ma być podobnie - łatwiej zaśniemy.

(mpw)