Litwę w tegorocznym konkursie Eurowizji będzie reprezentować Ewelina Saszenko - Polka z Wileńszczyzny. Saszenko wygrała krajowe eliminacje pokonując 13 konkurentów. Saszenko będzie pierwszą Polką reprezentującą Litwę na Eurowizji.

Dwukrotnie Litwę na tym konkursie reprezentowali Rosjanie: w 2009 r. Sasha Son (Dmitrij Aawrow), który nawet zakwalifikował się do finału, ale ostatecznie zajął w nim przedostatnie miejsce, oraz Julija Ritcik, solistka zespołu 4Fun, z którym w 2007 r. zajęła 21. miejsce.

W maju w Dueseldorfie Ewelina Saszenko wystąpi z liryczną piosenką wykonaną po angielsku i francusku "C'est ma vie".

Ewelina przyznaje, że zwycięstwo w krajowych eliminacja Eurowizji zawdzięcza głównie litewskim Polakom, wśród których jest bardzo znana i lubiana. Ostatnio piosenkarka zdobywa też coraz mocniejsze pozycje w litewskim showbiznesie i ma wielu fanów na całej Litwie. Pytana przez dziennikarzy, jak zamierza podbić Europę, Ewelina Saszenko niewiele zastanawiając się przyznała, że zacznie chyba od tournee po Polsce.

Ewelina Saszenko jest studentką pierwszego roku studiów magisterskich na wydziale wokalnym Litewskiej Akademii Muzycznej w Teatru. Jest wielokrotną laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali. Występowała w Polsce, na Łotwie, w Niemczech, Francji, Czechach i Wielkiej Brytanii.