"Rewelacja", "najlepszy film wakacji", "zaskakujący i błyskotliwy" - to entuzjastyczne komentarze krytyków na temat najnowszego filmu Woody'ego Allena. Film "Blue Jasmine" z Cate Blanchet w roli głównej wchodzi jutro do polskich kin.

Blanchet gra w najnowszym filmie Allena Jasmine - przyzwyczajoną do luksusów, mieszkającą na Manhattanie żonę biznesmena Hala (w tej roli Alec Baldwin). Jej życie zmienia się, gdy mężczyzna zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji. Kobieta przenosi się do San Francisco i postanawia zamieszkać u siostry. Jest przerażona jej skromnym mieszkaniem i stylem życia kompletnie różnym od tego, do czego się przyzwyczaiła.

W San Francisco Jasmine szuka lepszego partnera dla swojej siostry, ale sama staje się obiektem zalotów. O jej względy zabiegają pełen temperamentu lekarz i szarmancki dyplomata.

Uciekła z Nowego Jorku, bo nie chciała, by ją oceniano. Dla Jasmine, która zawsze starała się kontrolować własny wizerunek, bardzo ważne jest, co myślą o niej inni ludzie - mówi o bohaterce filmu Kate Blanchett.