Na ekrany włoskich kin wchodzi we wtorek pierwsza część filmu fabularnego o byłym trzykrotnym premierze Silvio Berlusconim. Obraz "Loro" ("Oni") wyreżyserował Paolo Sorrentino - twórca nagrodzonego Oscarem "Wielkiego piękna" i serialu "Młody papież".

Berlusconiego gra znany włoski aktor Toni Servillo. W jedną z ról, fikcyjnej postaci jego ulubienicy o imieniu Kira, wciela się Kasia Smutniak. Druga część filmu będzie miała swoją premierę kinową 10 maja.

Najbardziej oczekiwany włoski film tego roku ma dwóch bohaterów - jeden to Berlusconi, nazywany przez wszystkich "On", a drugi, zbiorowy bohater to tytułowi "Oni", czyli osoby, które chcą do niego dotrzeć i znaleźć się w jego otoczeniu, stosując w tym celu różne metody.


Pierwsza część filmu nie jest chronologiczną opowieścią o Berlusconim, lecz jego portretem psychologicznym i zarazem obrazem Włoch, także na tle skandali obyczajowych.

Sorrentino na pewno nie interesowało opowiedzenie politycznej historii Berlusconiego, ale raczej przedstawienie jego duszy “sprzedawcy marzeń" - ocenia krytyk filmowy "Corriere della Sera".

Według mediów 81-letni obecnie Berlusconi nie zamierza obejrzeć filmu o sobie samym, ale na pewno zobaczą go jego adwokaci.


(mn)