To będzie jedyny w Polsce koncert Erosa Ramazzottiego. Fani znakomitego włoskiego artysty będą go mogli zobaczyć na żywo i posłuchać jego największych przebojów 29 września 2015 roku w Kraków Arenie.

Ogromna popularność

W ciągu swojej 30-letniej kariery sprzedał ponad 40 milionów płyt na całym świecie. Eros Ramazzotti jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych współczesnych artystów włoskich. Jego ostatnia płyta, wydana pod tytułem "30" w listopadzie 2014 roku, jest muzycznym zapisem trzech dekad jego działalności artystycznej. Album ten zawiera specjalnie napisany na tę okazję utwór oraz największe, bardzo znane przeboje Ramazzottiego.

Śpiewa po włosku

To wszechstronny muzyk oraz autor wielu tekstów i producent. Ogromną popularność Eros Ramazzotti zawdzięcza swojej niepowtarzalnej barwie głosu oraz włoskiej stylistyce, która towarzyszy jego utworom, tak chętnie wykonywanym w przez niego w ojczystym języku. Koncert w Kraków Arenie z pewnością będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich miłośników muzyki włoskiej

Jego słynne płyty

Eros Ramazzotti swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 1981 roku udziałem w Konkursie Nowych Głosów w Castrocaro. Rok później wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną "Ad un amico". Kolejne zwycięskie festiwale w 1984 roku oraz 1986 roku potwierdziły jego ogromną popularność we Włoszech. W 1987 roku ukazał się trzeci album Erosa Ramazzottiego zatytułowany "I certi momenti", któremu towarzyszyła 9-miesięczna trasa koncertowa. Jego koncerty obejrzało wówczas ponad milion widzów, co za tym idzie była to pierwsza włoska trasa rockowa, która przyciągnęła tak dużą publiczność. Wydany w 1993 roku album zatytułowany "Tutte Storie" pozwolił Włochowi podbić wszystkie listy przebojów w Europie. Z tej płyty właśnie pochodzi utwór "Cose della vita", który w 2001 roku zaprezentował w duecie z Tiną Turner, a do którego teledysk nakręcił sam Spike Lee. Późniejsza trasa koncertowa po Europie była jedną z najważniejszych w jego karierze. Poza Europą artysta wystąpił także w 15 krajach latynoamerykańskich. W 1995 roku Eros Ramazzotti wziął udział w muzycznym happeningu Summer Festival z takimi gwiazdami jak Rod Stewart, Elton John czy Joe Cocker.  Rok później wyprodukował swój pierwszy album "Dove c'e musica", który sprzedał się w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Jego znane duety

Eros Ramazzotti ma na swoim koncie nie tylko słynny duet z Tiną Turner do utwóru "Cose della vita" (1997), ale również występował z Joe Cockerem czy z Luciano Pavarottim w 1998 roku, podczas koncertu "Pavarotii i przyjaciele" gdzie zaprezentowali wspólnie utwór "Se bastasse una canzone".

Eros w Krakowie

Fani znakomitego włoskiego artysty będą go mogli zobaczyć na żywo i posłuchać jego największych przebojów 29 września 2015 roku w Kraków Arenie. Koncert będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich miłośników muzyki włoskiej. I wszystkich fanek włoskiego artysty.

(mpw)