Polska Światłoczuła rusza w kolejną trasę. Tym razem zabierze swoich widzów w baśniowy świat, co nie znaczy, że naiwny. Taki jest właśnie najnowszy film "Dziewczyna z szafy" Bodo Koxa, znanego z wcześniejszych offowych produkcji, jeden z trzech polskich filmów zakwalifikowanych do tegorocznego festiwalu w Karlowych Warach.

Obraz ten jest czułym spojrzeniem na człowieka jako takiego, przyznaniem mu racji bytu, bez względu na to, czy jest sąsiadką-dewotką czy tytułową dziewczyną-neurotyczką chowającą się w szafie. Jest to film o samotności, z jaką boryka się każdy z nas i o miłości, którą można znaleźć za drzwiami mieszkania naprzeciwko, czasem wystarczy tylko zapukać i otworzyć serce.

Polska Światłoczuła zabierze swoją publiczność w świat wyobraźni, tchnący egzotyką. W ramach trasy zaplanowano też rozmowy z reżyserem Bodo Koxem. Będzie również spotkanie z Erykiem Lubosem, jednym z ciekawszych i najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Jak sam mówi - w kinie poszukuje silnych emocji, rozdarcia, chce, żeby to, co ogląda bolało, poruszało. No i to, czego sam szuka dla siebie, stara się dać widzom budując swoje role. Nawet jeżeli są to postacie drugoplanowe - bohaterowie Lubosa nigdy nie są jednoznaczni.

Projekcje ze spotkaniami Bodo Koxem - reżyserem filmu:
23 VI Górzno, (Gminny Ośrodek Kultury, ul. Rynek 14A), godz. 18.30
24 VI Miastko, (Centrum Informacji Turystycznej, ul. Dworcowa 29), godz. 18.00
25 VI Damasławek, (Gminny Ośrodek Kultury, ul. Żnińska 9), godz. 19.00

Projekcje ze spotkaniami z Erykiem Lubosem:

26 VI Miłosław, (Kościół poewangelicki, Zamkowa 21)godz. 18.00
27 VI Wschowa, (Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Niepodległości 1), godz. 18.30
28 VI Miasteczko Śląskie, (Miejski Ośrodek Kultury, ul. Srebrna 24), godz. 18.00
29 VI Szadek, (Zespół Szków w Szadku, ul. Prusinowska 3) godz. 17.00

(mpw)