18 listopada trafi do księgarń najnowsza książka Agnieszki Chylińskiej. Po wielkim sukcesie dwóch pierwszych części - "Zezia i Giler" oraz "Zezia, Giler i Oczak" - czas na dalsze losy bohaterki, którą pokochały setki tysięcy dzieci.

"Zezia i wszystkie problemy świata" to opowieść o dorastaniu wyjątkowej dziewczynki i o problemach dorosłych, widzianych jej oczami. Testuję moją literaturę na moich dzieciach - śmieje się Agnieszka. To przyjemne, gdy ktoś mówi, że to jest dobrze napisane. Dla mnie, dziewczyny z kompleksem "bez matury", to jest  bardzo duży komplement (...) To dla mnie również niespodzianka, że ludzie chcą ode mnie książki pozytywnej, która nie ociera się o skandal - dodaje w RMF FM Agnieszka Chylińska. 

Trudno być jednocześnie gwiazdą sportu, szkolną prymuską i jeszcze znaleźć czas, by zająć się rodziną, szczególnie dorosłymi już przecież rodzicami. Kto ma sobie z tym wszystkim poradzić, jeżeli nie jedenastoletnia Zezia? Agnieszka napisała ciepłą opowieść o tym, że rzeczy dobre są czasem blisko nas, tylko trzeba się pilnie rozglądać. A poranki, szczególnie te świąteczne, to czas cudów.

W portalach społecznościowych istnieje "społeczność Zezi", która zrzesza fanów bohaterki książki. Moja bohaterka, którą poznaliśmy jako ośmiolatkę, teraz ma już 11 lat. Zaczyna dojrzewać, widzi więcej, czuje więcej (...) a ten świat, który ja opisuję, nie jest cukierkowy - mówi w RMF FM wokalistka. To jest książka o relacjach. Relacje to jest wspólny klucz dla trzech części. Relacje na linii rodzice - dziecko, dziecko - dziadkowie. (...) Jak mamy to dziś poszatkowane, jak to się zmieniło. To jest książka również o tym, jak mało jest dziś bezpośredniego kontaktu jednego człowieka z drugim, w rozmowie, w spotkaniu rodzinnym - mówi w RMF FM Agnieszka Chylińska. Dziś w świecie internetu dla mnie "analogowej czterdziestki" to jest trudne do przyjęcia. I może dlatego też uciekam w te książki, pisząc "analogowo" o takim czystym dzieciństwie. (...) Moja bohaterka, jak każde dziecko, ma potrzebę ratowania sytuacji. Chce czuć się potrzebna i próbuje ratować swoją rodzinę - mówi w RMF FM Agnieszka Chylińska. 

To już czwarta książka znanej wokalistki, prywatnie mamy chłopca i dwóch dziewczynek. Testuję moją literaturę na moich dzieciach - śmieje się Agnieszka. Moja córka ma swoje ulubione fragmenty i czytamy je przed snem. Pytana o największy komplement, który usłyszała o swojej literackiej twórczości podkreśla: To przyjemne, gdy ktoś mówi, że to jest dobrze napisane. Dla mnie dziewczyny z kompleksem "bez matury" jest to bardzo duży komplement (...) To dla mnie również niespodzianka, że ludzie chcą ode mnie książki pozytywnej, która nie ociera się o skandal - dodaje Chylińska.

Agnieszka Chylińska nagrała osiem albumów, z których każdy pokrył się złotem i platyną. Jej najnowsza płyta ukaże się na wiosnę 2016 roku.

(mal)