Apartamentyprzystoku.com to kolejny adres strony internetowej oszustów oferujących noclegi w Karpaczu. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Jak ustaliliśmy serwis został już zablokowany a na policję zgłaszają się oszukani turyści. To drugi taki przypadek w górskiej miejscowości. Wcześniej oferty w nieistniejących obiektach oferował portal domkiwkarpaczu.com.

"Pusta polana zamiast luksusowych domków w Karpaczu! Strona internetowa domkiwkarpaczu.com to oszustwo. Takich miejsc w naszym mieście nie ma" – przyznają pracownicy informacji turystycznej. I ostrzegają turystów, żeby nie rezerwowali tam miejsc. Inaczej tylko stracą pieniądze. czytaj więcej

Do policjantów z Karpacza zgłaszają się osoby, które wpłaciły zaliczkę na poczet noclegów w nieistniejących apartamentach. Takie zgłoszenia trafiają również do komisariatów w całej Polsce. Oszukani są przesłuchiwani, a ich zeznania w najbliższych tygodniach trafią na Dolny Śląsk.

W tej chwili nie będziemy łączyć tych dwóch spraw. To oddzielne postępowania, choć schemat był identyczny - mówi reporterowi RMF FM Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. Policja sprawdza również numery telefonów i konta bankowe, które znajdowały się na obu serwisach.

Turyści coraz częściej dzwonią na numer informacji turystycznej w Karpaczu i tamtejszego Urzędu Miejskiego, żeby sprawdzić wybraną ofertę. Urzędnicy zapewniają, że dokładnie sprawdzą podejrzane ogłoszenia. Wystarczy do nas zadzwonić. Podać adres takiego miejsca. Pojedziemy tam i sprawdzimy, czy dany obiekt istnieje - podkreślają pracownicy biura promocji Urzędu Miejskiego w Karpaczu.

Oferty miejsc noclegowych w obiektach, które nie podlegają kategoryzacji można sprawdzać również w specjalnej bazie na oficjalnej stronie miasteczka. Umieszczone tam obiekty są sprawdzone - zapewniają urzędnicy.