W nocy doszło do próby podpalania w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu - policja potwierdziła nieoficjalnie informacje RMF FM. Młody mężczyzna rozlał łatwopalną ciecz i podpalił. Sprawca został obezwładniony i zatrzymany. Był znany funkcjonariuszom już wcześniej z różnych spraw kryminalnych.

Jak informuje Kuba Kaługa, doszło do próby podpalanie Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Według informacji naszego Trójmiejskiego reportera - co potwierdza policja - w nocy z środy na czwartek 28-latek wszedł do budynku, rozlał łatwopalną ciecz pod okienkiem dyżurnego i podpalił.

Ogień zajął krzesła, ścianę i okno dyżurnego.

Sprawca został obezwładniony przez funkcjonariuszy i zatrzymany. To znany policji mężczyzna. Był wcześniej zatrzymywany w sprawach kryminalnych - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowa KPP w Inowrocławiu.

Ogień udało się dość szybko ugasić. Nikomu nic się nie stało.

Gromadzimy materiał dowodowy w tej sprawie. Trudno w tej chwili wskazać, jaki był motyw sprawcy. Najprawdopodobniej śledztwo będzie zmierzało w kierunku przedstawienia zarzutu stworzenia zagrożenia spowodowania pożaru. W tej chwili nie można jednak tego jeszcze przesądzić
- dodała w rozmowie z PAP rzecznik.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: