RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zatrucie w szpitalu. Choruje 80 pacjentów

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

80 pacjentów Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu cierpi na objawy zatrucia pokarmowego. Informację otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Jak zapewnia dyrektor medyczny szpitala w Nowym Targu, zatrucia nie spowodowało jedzenie, ale prawdopodobnie rotawirus.

Zakażenie szybko rozprzestrzeniło się wśród pacjentów czterech oddziałów, w tym psychiatrycznego i rehabilitacji neurologicznej.

Stan pacjentów jednak poprawia się i na razie nie zaobserwowano nowych przypadków zachorowań - dowiedział się reporter RMF FM, Maciej Pałahicki.

(abs)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: