RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zatrucie uczniów. Szkoła świeżo malowana

Publikacja: Czwartek, 27 marca (13:18) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Czworo 11-latków z jednej ze szkół w Wąbrzeźnie w województwie kujawsko-pomorskim trafiło do szpitala. Dzieci zatruły się farbą. Informację o zatruciu dostaliśmy od słuchacza na Gorącą Linię RMF FM.

Ściany jednej z klas wąbrzeskiej podstawówki były świeżo pomalowane. Wszystko wskazuje na to, że farba nie zdążyła wyschnąć przed rozpoczęciem lekcji.

Uczniowie jednej z klas w pewnym momencie zaczęli odczuwać duszności i zawroty głowy. Na pogotowie trafiło łącznie 13 dzieci. U większości objawy były bardzo łagodne i szybko minęły, ale czwórkę uczniów trzeba było zatrzymać w szpitalu na obserwacji.

(j.)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: