Najbardziej ucierpiał kierowca, który prawdopodobnie spowodował wypadek. Mężczyzna, który poruszał się dostawczym mercedesem z lawetą zjechał na przeciwny pas i zderzył się z ciężarową scanią. Na rozbite pojazdy najechał jeszcze kolejny mercedes z lawetą, który przewoził na niej busa.
Obywatela Litwy trzeba było reanimować. Mężczyzna trafił już do szpitala. Leczenia wymaga też osiem innych osób, które uczestniczyły w wypadku. Trafiły one do szpitala w Świebodzinie oraz w Międzyrzeczu.
Droga na obwodnicy w Świebodzinie będzie zablokowana jeszcze przynajmniej przez trzy godziny.
Miejsce wypadku można ominąć odcinkiem autostrady A2 między węzłami Torzym-Jordanowo lub drogami S3, nr 137 i 138 przez Międzyrzecz i Sulęcin.