10 minut przed północą policyjny patrol zatrzymał do kontroli trzeźwości kierowcę jadącego charakterystycznym wężykiem. Kiedy policjanci przeprowadzali w radiowozie badanie alkomatem, które zresztą wykazało 1,5 promila, dwaj pasażerowie podejrzanego auta, także pijani, postanowili odbić kolegę z rąk policjantów.
Jeden z policjantów oddał kilka strzałów, raniąc jednego z napastników. Mężczyzna trafił do szpitala z niegroźną raną, jego życiu nic nie zagraża.
Kierowca i jeden z pasażerów to Polacy, drugi pasażer pochodzi z Ukrainy - wszyscy zostali zatrzymani.