Na zielonej szkole było w sumie 108 dzieci. Opiekunowie i nauczyciele zdecydowali, że zdrowe dzieci jeszcze dziś wrócą do Warszawy. Uczniowie pierwszej i drugiej klasy szkoły podstawowej odpoczywali na zielonej szkole od poniedziałku. Pierwsze objawy złego samopoczucia pojawiły się u uczniów w środę wieczorem po kolacji.
Nie były to ciężkie dolegliwości, co zdaniem pracowników sanepidu wskazuje na wirusowe podłoże zachorowań. Dzieciom, które trafiły na oddziały zakaźne czterech szpitali w Świętokrzyskiem, podano lekarstwa i kroplówki. Wrócą do domów jeśli tylko ich stan się poprawi.
(ug)