RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przypadek Covid-19 w centrum dystrybucji Biedronki. "Sytuacja nie ma wpływu na klientów"

Autor: Czwartek, 23 lipca (20:40)

U jednego z pracowników centrum dystrybucji, jednej z największych sieci handlowych w Polsce - Biedronce - wykryto koronawirusa. Osoba ta była zatrudniona w Wojniczu w Małopolsce. Kwarantannie poddano 14 pracowników.

Przedstawiciele spółki Jeronimo Martins Polska podkreślają, że zakażony pracownik nie miał żadnego kontaktu z klientami.

Sytuacja ta nie ma wpływu na klientów sklepów. Ze względu na pozytywny wynik testu jednego pracownika naszego centrum dystrybucyjnego, profilaktycznie odsunęliśmy od pracy 14 pracowników, którzy mieli z nim styczność. Były to osoby wspólnie pracujące na nocnej zmianie - zapewnia Monika Loch, regionalny kierownik ds. personalnych.

Centrum dystrybucji zostało zdezynfekowane przez specjalistyczną firmę. Przedstawiciele sieci handlowej podkreślają, że stosują wszelkie procedury zalecane przez  MZ oraz GIS.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: