RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przekroczył granicę i nie zatrzymał się do kontroli

Publikacja: Niedziela, 6 października (11:11) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Samochód na niemieckich numerach rejestracyjnych przejechał przez polsko-niemieckie przejście graniczne w Świecku. Policja ruszyła za nim w pościg. Informację na ten temat dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Agnieszka Golias, rzeczniczka straży granicznej, potwierdziła nam, że kierowca volkswagena transportera nie zatrzymał się na wezwanie funkcjonariuszy na przejściu granicznym w Świecku.

Po godzinie 8 rano strona niemiecka powiadomiła polskich policjantów, że ścigany jest volkswagena T5, który kieruje się w stronę naszego kraju.

Niemieccy policjanci nie przekroczyli granicy w Świecku, a ścigane auto wjechało do Polski na autostradę A2 - powiedział RMF FM Sławomir Konieczny, rzecznik lubuskiej policji.

Następnie samochód zjechał z autostrady, wjechał w boczną drogę. Ślad za nim się urwał - powiedział Konieczny.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: