Od mężczyzny było czuć alkohol, więc został przebadany. Okazało się, że miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedział nadkomisarz Sebastian Korecki, rzecznik policji w Tarnowskich Górach.
Sprawą zajmuje się prokuratura. Naczelnik kryminalnych z Piekar Śląskich prawdopodobnie w poniedziałek usłyszy zarzuty prowadzenia samochodu po pijanemu i spowodowania wypadku.
Wszczęto też procedurę wydalenia go ze służby.
(jad)