RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niewybuchy w centrum Krakowa. Znaleziono pięć bomb

Publikacja: Czwartek, 5 września (12:08) Aktualizacja: Czwartek, 5 września (20:00)

Saperzy wojskowi wywieźli na poligon bomby z czasów II wojny światowej, znalezione w centrum Krakowa. Jeszcze przed południem mowa była o czterech ładunkach, w wyniku poszukiwań na tym terenie odnaleziono jeszcze jeden niewybuch.

W pobliżu znajdują się budynki m.in. szpitala Uniwersyteckiego. Na szczęście nie było konieczności ewakuacji ani pacjentów, ani mieszkańców okolicznych kamienic.

Saperzy przeszukali teren m.in. w pobliżu remontowanego wiaduktu kolejowego.

Każda ze znalezionych bomb miała metr długości i ważyła około stu kilogramów. Niewybuchy zostały wywiezione na poligon w podkrakowskim Pasterniku.


Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: