Awarii uległo urządzenie służące do produkcji stali. Powstający w tym procesie pył wydostał się do atmosfery - na razie nie wiadomo, w jakiej ilości.
Zakład powiadomił Centrum Zarządzania Kryzysowego i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, którego pracownicy natychmiast udali się na miejsce. Tam dokonano dokładnych oględzin i sprawdzono, jak długo trwała awaria. Konwertor został wyłączony. Jak dowiedział się nasz reporter, wyniki kontroli poznamy w poniedziałek.
Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
(mn)