"Barbarzyństwo w rodzinie" - to tytuł we włoskiej prasie, która opisuje sprawę zaginięcia 18-letniej córki imigrantów z Pakistanu. Zniknęła ona w Emilii-Romanii, gdy zbuntowała się przeciwko przymusowemu ślubowi. Prawdopodobnie została zamordowana.

Poszukiwana jest nie tylko nastolatka, która wybrała zachodni styl życia, ale także cała jej najbliższa rodzina, która nagle po jej zaginięciu uciekła do Pakistanu.

"Została zabita przez wujka i dwóch kuzynów, chyba ją udusili" - to cytowane przez dziennik "Corriere della Sera" słowa brata 18-letniej Saman Abbas, które są jednym z najważniejszych tropów w poszukiwaniach.

Karabinierzy ujawnili też zdjęcie z kamer monitoringu w miejscowości Novellara, gdzie mieszkali pakistańscy imigranci. Widać na nim wujka dziewczyny i dwóch kuzynów idących z łopatą.

 

Według śledczych najbardziej prawdopodobną hipotezą jest to, że Saman została zabita pod koniec kwietnia, po gwałtownej kłótni w rodzinie na tle jej wyboru stylu życia.

Najwięcej szczegółów ujawnia obecnie 16-letni brat młodej dziewczyny, który w maju został zatrzymany w Ligurii podczas próby ucieczki do Francji. Trafił do ośrodka dla nieletnich i złożył zeznania w sprawie siostry.

"Tata płakał, nie powiedzieli mi, gdzie jest ciało" - ujawnił. Wcześniej według jego relacji wujek powiedział jego rodzicom, że "zajmie się" sprawą Saman.

Brat nastolatki mówił też, że wujek zagroził mu, że i jego zabije, jeśli zgłosi sprawę policji.

Po tych zeznaniach prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie umyślnego zabójstwa.

"Została ukarana za oddalenie się od zasad islamu i zbuntowanie się przeciwko woli rodziny oraz za ciągłe ucieczki z domu" - to przypuszczenie przedstawił sędzia, cytowany w "Corriere della Sera".

Nigdy więcej takich przypadków, inna kultura nie może być alibi - podkreśla włoska prasa.