RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wybuch w składzie amunicji

Autor: Publikacja: Czwartek, 16 października (13:41) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Wybuch jednego z magazynów w składu amunicji w Czechach. Do eksplozji doszło we Wrbeticach koło Żlina.

W wyniku pożaru w powietrze wyleciał cały magazyn amunicji do karabinów i artylerii. Eksplozja słyszana była w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.

Nikt na szczęście nie ucierpiał. Czescy strażacy ewakuowali cały kompleks, w którym znajdują się także fabryki amunicji i materiałów wybuchowych oraz firma zajmująca się utylizacja paliwa rakietowego. Do akcji używany jest także śmigłowiec.

(mpw)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: