18 osób zostało rannych w wyniku eksplozji zbiornika z ciekłym azotem w katalońskiej Gironie. Do zdarzenia doszło podczas imprezy o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. W wydarzeniu uczestniczyło kilkaset dzieci.

Jak poinformowały służby medyczne wspólnoty autonomicznej Katalonii, stan pięciu osób, w tym dzieci, jest poważny. Sprecyzowały, że najbardziej ucierpiała pięcioletnia dziewczynka, której stan zdrowia określany jest jako ciężki, a także mężczyzna prowadzący doświadczenie z ciekłym azotem.

Poszkodowani zostali przetransportowani do dwóch katalońskich szpitali - ustaliła rozgłośnia Cadena Ser.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek wieczorem na terenie dziedzińca Domu Kultury w Gironie podczas wydarzenia edukacyjno-rozrywkowego, w którym brało udział około 500 osób, głównie rodziców z dziećmi.

Z opublikowanych w internecie nagrań wynika, że uczestnicy doświadczenia byli zgromadzeni zaledwie kilka metrów od metalowego pojemnika, który eksplodował po nieudanym eksperymencie chemicznym.

Po silnej eksplozji na dziedzińcu placówki wybuchła panika, a część uczestników wypadku potrzebowała po tym zdarzeniu pomocy psychologicznej.