Włosi najwyraźniej nie mogą pogodzić się z tym, że to nie oni organizują Euro 2012. „Polska i Ukraina nigdy nie zrealizują inwestycji na mistrzostwa Europy” - pisze dzisiaj włoski dziennik „Il Giornale”. W komentarzu, którego autor zwraca się bezpośrednio do szefa UEFA Michela Platiniego, wytyka mu popełnione błędy. Przyznanie organizacji mistrzostw Polsce i Ukrainie uważa za skandal.

”Te dwa kraje, kończące już swój najlepszy czas w wymiarze ekonomicznym i strukturalnym, nie zdołają nigdy zrealizować planu inwestycji, zaprezentowanego UEFA". Dalej publicysta korzysta prawdopodobnie z magicznej kuli.

"Drogi Michelu, sytuacja na włoskich stadionach w tej chwili jest z całą pewnością lepsza od tej, którą znajdziemy w 2012 roku w krajach, wybranych przypadkowo" - dodaje dziennikarz "Il Giornale".

Jego zdaniem błędem jest także plan zwiększenia liczby drużyn, dopuszczonych do Euro z 16 do 24, bo to oznaczałoby również wydłużenie imprezy. "A gdzie są obiekty na Ukrainie i w Polsce, na których rozegrają się te wszystkie mecze?"- pyta gazeta.