Wiktoria i Jakub to najczęściej typowane imiona dla pierwszego potomka księcia Williama i księżnej Kate - wynika z sondażu ośrodka YouGov opublikowanego w tygodniku "Sunday Times". 12 procent spośród 1800 ankietowanych wybrało imię Wiktoria. Z kolei w przypadku chłopca, 19 procent badanych uznało, że najlepsze imię to James, czyli Jakub.

Imię Wiktoria ankietowani wskazywali na cześć monarchini, która zasiadała na brytyjskim tronie przez ponad 63 lata, co wciąż jest rekordem. Imię James, czyli Jakub, nawiązuje z kolei do króla Jakuba (James I Stuart), który zasiadał na tronie Anglii (1603-1625) jako Jakub I i był równocześnie królem Szkocji, gdzie tron odziedziczył w 1567 roku, jako Jakub VI.

Inne najczęściej typowane imiona dla prawnuka lub prawnuczki Elżbiety II to Diana (Diana, księżna Walii, była matką księcia Williama), Grace, Elżbieta i Charlotte, zaś wśród chłopców George (Jerzy), Oliver i Thomas.

Największa firma bukmacherska Paddy Power obstawia Jakuba 12:1, zaś Wiktorię 10:1. Książęca para zapewnia, że nie zna płci dziecka. Narodziny 'royal baby' oczekiwane są w każdej chwili.

(bs)