Hakerzy przyznali się do zaatakowania internetowego sklepu sprzedającego konsole do gier Sony PlayStation. Z powodu włamania przez pewien czas nie można było korzystać z usług tej firmy. To kolejny atak w ostatnim czasie na podmiot należący do japońskiego koncernu.

Podczas prób logowania się do usługi sklepu PlayStation użytkownicy mogli przeczytać komunikat: Strona nie odnaleziona. To nie twoja wina. To błąd internetu. Do ataku przyznała się na jednym z portali społecznościowych grupa pod nazwą "Brygada Jaszczura", zamieszczając na ten temat krótki komunikat.

W odpowiedzi na atak, Sony opublikowało informację, że bada całą sprawę i dziękuje za cierpliwość użytkowników. Do zdarzenia doszło w kilka dni po tym jak koncern świętował 20-lecie wprowadzenia na rynek konsol PlayStation.

To nie jedyny atak, jaki w ostatnim czasie przeprowadziła "Brygada Jaszczura". W zeszłym tygodniu na jeden dzień udało im się sparaliżować działalność sieci innej popularnej konsoli do gier - Xbox. Działania hakerów uniemożliwiły użytkownikom korzystanie z możliwości grania za pośrednictwem sieci. Hakerzy zapowiedzieli wtedy, że ten atak jest dopiero wstępem do tego, co ma się wydarzyć w okresie Bożego Narodzenia.

W listopadzie hakerzy z prawdopodobnie innej grupy przejęli z komputerów producenta filmowego i telewizyjnego, Sony Pictures, około 100 terabajtów danych, wśród których znalazły się m.in. informacje o pracownikach i ich numerach ubezpieczeń społecznych oraz szczegóły kontraktów z aktorami i twórcami filmowymi.

(pj)