RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA podnoszą opłaty za wizy

Publikacja: Wtorek, 25 maja (20:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykański rząd podniósł opłaty za wnioski o wizy do Stanów Zjednoczonych. Tłumaczy to rosnącymi kosztami rozpatrywania podań. Nowe stawki wejdą w życie 4 czerwca.

Opłaty za wnioski o wizy turystyczne (typu B1 i B2) i studenckie (typu F, M, J) wzrosną do 140 dolarów. Dotychczas były o 9 dolarów niższe. Natomiast stawki za inne rodzaje wiz nieimigracyjnych - dla pracowników tymczasowo zatrudnianych w USA, sportowców, artystów i naukowców wybierających się za Ocean w ramach wymiany kulturalno-naukowej, a także dla duchownych udających się do pracy w USA (typu H, L, O, P, Q, R) - zostaną podniesione do 150 dolarów.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: