Nie żyje 32-letnia mieszkanka Bolesławca oraz jej 3,5 syn. Według wstępnych ustaleń prokuratury sprawcą jest partner kobiety. Mężczyzna wielokrotnie zranił nożem zarówno dziecko jak i jego matkę, później wyrzucił chłopca przez okno. Informowaliśmy was też o kolejnych problemach polskich producentów żywności. W kilku produktach eksportowanych za granicę znaleziono pałeczki salmonelli. Wykryto ją miedzy innymi w wysłanych do Holandii drożdżach, skrzydełkach kurczaka, które trafiły na Litwę, oraz wołowinie przywiezionej do Czech. Duże emocje wzbudziła także sprawa pomnika ks. Henryka Jankowskiego w Gdańsku. W pobliżu monumentu kontrowersyjnego duszpasterza doszło do przepychanek pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami ponownego postawienia podobizny duchownego. Przygotowaliśmy dla was przegląd najważniejszych wydarzeń dnia.

Tragedia w Bolesławcu. Nie żyje dziecko i jego matka. 3,5-latek wyrzucony przez okno

Sprawca brutalnego napadu w Bolesławcu na Dolnym Śląsku zostanie przesłuchany prawdopodobnie w weekend. 32-letni mężczyzna w piątek nad ranem śmiertelnie ranił swoją partnerkę i 3,5-letniego syna. Został postrzelony przez policjanta przy próbie zatrzymania.

32-letni Sebastian R. był w przeszłości karany za znęcanie się nad osobą najbliższą. Ta kara uległa jednak zatarciu.

Salmonella w polskiej żywności. Unijny system ostrzega

Służby weterynaryjne Holandii, Litwy, a także Polski umieściły w unijnym systemie ostrzegania informacje o niebezpiecznej żywności pochodzącej z naszego kraju. Są to kolejne doniesienia o salmonelli.

Służby w Słowenii twierdzą, że wykryły salmonellę w mięsie z Polski

Kolejne doniesienia o salmonelli w mięsie importowanym z Polski. Po Czechach, teraz Słowenia wycofuje partie produktów z Polski. Chodzi o 45 kilogramów mięsa wołowego oraz indyczego. Miało ono trafić do kebabów.

Zarzuty za przewrócenie pomnika ks. Henryka Jankowskiego

W piątek, w pobliżu pomnika księdza Henryka Jankowskiego w Gdańsku, zgromadzili się jego zwolennicy i przeciwnicy. Doszło do przepychanek. W stronę m.in. policji poleciały wyzwiska. Dziś miało dojść do próby ponownego postawienia monumentu. Społeczny komitet wycofał się jednak z pomysłu. Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Zatrzymani nie przyznają się do winy, odmówili składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Prokuratura nie będzie składać wniosków o areszty. 


Nowe święto państwowe. Sejm przegłosował ustawę

Sejm przyjął w piątek ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Ustawa głosi, że dzień 14 kwietnia ustanawia się Świętem Chrztu Polski w celu upamiętnienia tego wydarzenia, "zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego". Święto ma mieć charakter państwowy.

Ustawa o jawności zarobków w NBP trafi do prezydenta

Sejm w piątek poparł legislacyjną poprawką Senatu do noweli ustawy dot. jawności wynagrodzeń w NBP. Teraz ustawa trafi do prezydenta.

Paweł Dunaj spod K2 dla RMF FM: W bazie wiało do 110 km/h. Pogoda wszystko weryfikuje

"Wyszli wszyscy członkowie ekipy rosyjskiej, czyli 10 osób oraz 3 osoby od nas. Plan jest taki, że my również z bazy jutro ruszamy bezpośrednio do obozu pierwszego. My, czyli ja i Alex Txikon razem z Nepalczykami" - mówi tylko dla RMF FM z bazy pod K2 Paweł Dunaj. Białostoczanin bierze udział w międzynarodowej, kierowanej przez Baska, wyprawie na ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik. Himalaiści wyruszyli w górę po kilkunastu dniach złej pogody. Z najmocniejszą wichurą walczyli w tym tygodniu. "W samej bazie mieliśmy prawie 110 km/h" - wyjaśnia Dunaj. Obie ekspedycje wkraczają w decydującą fazę przed końcem zimy. "Prawda jest taka, że ile razy coś zaplanowaliśmy, wyjście do jakiegoś obozu, to wszystko było na nic, bo pogoda i tak wszystko weryfikowała. Chodzi o to, żeby cisnąć jak najwyżej" - mówi Polak w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Michałem Rodakiem.

PRZECZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ MICHAŁA RODAKA Z PAWŁEM DUNAJEM

MŚ w Seefeld: Polacy w komplecie zakwalifikowali się do sobotniego konkursu

Polscy skoczkowie w komplecie zakwalifikowali się do sobotniego konkursu indywidualnego na mistrzostwach świata w Seefeld. Najlepszy był Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce.

Krasnodębski: Trudno mi sobie wyobrazić, że politycy PiS wybrani do PE, zrezygnują z mandatu

"Wiemy, kto jest 'jedynką'. 'Jedynką' (PiS w okręgu warszawskim - przyp.red) jest znakomity znawca UE, kiedyś minister ds. integracji, pan Jacek Saryusz-Wolski. Mamy niezwykle silną drużynę. To jest tak samo jak w skokach narciarskich" - tak Zdzisław Krasnodębski odpowiedział w Porannej rozmowie w RMF FM na pytanie, dlaczego został zrzucony do Wielkopolski. Wcześniej startował do Parlamentu Europejskiego z okręgu warszawskiego. "Nie chcę opowiadać historii rodziny, ale rzeczywiście po części jestem związany z Wielkopolską" - zapewnił.

CAŁOŚĆ ROZMOWY DO ZOBACZENIA I PRZECZYTANIA TUTAJ

Ks. prof. Józef Kloch o sprawie ks. Jankowskiego: Należało zrobić więcej

"Sprawę księdza Jankowskiego na pewno trzeba wyjaśnić (...). Z całą pewnością należało zrobić więcej (...). Widzimy to, że prałat Jankowski nie żyje, nie jest powodem do tego, by nie wszcząć sprawy od strony wyjaśnienia, bo wiadomo, że nie zapadnie żaden wyrok, ponieważ ksiądz prałat Jankowski nie żyje, ale wyjaśnić na pewno trzeba" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM ks. Józef Kloch, były rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski.

CAŁA ROZMOWA DO PRZECZYTANIA I ZOBACZENIA TUTAJ


Wielkie odliczanie do oscarowej gali

W Hollywood trwa wielkie odliczanie do 91. ceremonii wręczenia Oscarów. Do Fabryki Snów zjeżdżają nominowani twórcy. Na miejscu jest już ekipa "Zimnej wojny" z Pawłem Pawlikowskim na czele. W kilku punktach Hollywood można zobaczyć bilbordy promujące polski film.

Przed Dolby Theatre trwają przygotowania do najważniejszej filmowej nocy. Rozwijany jest czerwony dywan i ustawiane są dekoracje.