Troje członków brytyjsko-amerykańskiej rodziny utknęło w hotelowym basenie na południu Hiszpanii - poinformowały lokalne media, powołując się na władze. Do tej tragedii doszło w Wigilię w jednym z hoteli w pobliżu Malagi na Costa del Sol.

Rodzina ta od kilku dni odpoczywała w tym hotelu. Jak poinformował regionalny dziennik "Sur", powołując się na świadków, we wtorek podczas pływania w basenie 9-letnia dziewczynka zaczęła wołać o pomoc. Na ratunek pospieszyli jej 52-letni ojciec i 16-letni brat, ale cała trójka utonęła, mimo że - jak zapewnia dyrekcja hotelu - natychmiastowej pomocy udzielili im pracownicy ośrodka i lekarz.

Okoliczności i przyczynę tragedii bada policja. Czekamy na wyniki autopsji. Nie można jednak wykluczyć problemu z pompą basenową - powiedział rzecznik policji.

Tragedie na basenach

Media przypominają, że w sierpniu tego roku w hotelu w Turcji pompa ssąca wciągnęła pod wodę 12-letnią Rosjankę. Uwolniono ją i reanimowano dopiero po kilkunastu minutach. Mimo wysiłków lekarzy dziewczynka zmarła jednak kilka dni później w szpitalu.

W podobnych okolicznościach w hotelowym basenie w Bułgarii latem 2011 roku straciła życie 13-letnia Niemka.