Justin Trudeau - nowy szef kanadyjskiego rządu – spowodował, że wiele internautek nagle zainteresowało się polityką. Część z nich twierdzi, że żaden inny polityk na świecie nie jest tak seksowny. W poniedziałkowych wyborach Partia Liberalna Kanady (LPC), na czele której stoi Trudeau, zdobyła 184 miejsca w 338-osobowym parlamencie.

43-letni Justin Trudeau jest synem Pierre’a Trudeau – jednego z najbardziej popularnych premierów Kanady, który rządził krajem w latach 1968-1984.

Justin Trudeau obiecał podnieść podatki dla najbogatszych i zmniejszyć wydatki rządu. Jest przeciwnikiem zakazu aborcji oraz zwolennikiem legalizacji marihuany.

Nowy szef kanadyjskiego rządu – zanim na poważnie zajął się polityką – był m. in. nauczycielem, ochroniarzem w klubie nocnym i instruktorem snowboardu. Do niedawna nosił długie włosy. Jest też miłośnikiem tatuaży.

Trudeau ma na swoim koncie także występ w telewizyjnym miniserialu „The Great War”.

Nowy premier Kanady wywołał sporo zamieszania wśród internautek. "Przeprowadzamy się do Kanady", "Tak wygląda nowy premier Kanady", "Mamy najpiękniejszego przywódcę na świecie".

Zła wiadomość dla zachwyconych nowym premierem - Trudeau jest żonaty, ma trójkę dzieci.

(mpw)