Co najmniej siedem osób zostało rannych w wyniku naporu tłumu, który próbował dostać się na stadion uniwersytetu w Szanghaju, gdy przyjechał tam David Beckham. Były angielski piłkarz przyjechał do Chin, by promować tamtejszą ekstraklasę.

Zobacz również:

  • Najstarszy syn Davida Beckhama Brooklyn właśnie rozpoczął przygodę z piłką nożną. Trafił do akademii Queens Park Rangers. Media na Wyspach już przypominają, że ojciec 14-latka był w tym samym wieku, kiedy trafił do Manchesteru United i zastanawiają się, kiedy Brooklyn Beckham zagra w angielskiej kadrze. Zresztą już niejeden piłkarz-ojciec mógł cieszyć się sukcesami syna. więcej

Jak podały krajowe media, przed bramą uniwersytetu zgromadziło się około tysiąca osób. Gdy podjechał tam samochód z 38-letnim Beckhamem, tłum zaczął gwałtownie przepychać się ku wejściu.

Miejscowa policja poinformowała, że ucierpiało przy tym co najmniej trzech jej funkcjonariuszy, dwóch japońskich studentów przebywających w Szanghaju na wymianie i dwóch ochroniarzy. Wszyscy zostali zabrani do pobliskiego szpitala.

Z powodu incydentu odwołano trening uczelnianej drużyny piłkarskiej, który miał poprowadzić Beckham.

(edbie)