​Basen pełen ludzi, w większości małych dzieci. Część z nich pływa w dmuchanych kołach, część z pomocą rodziców. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w porządku. W pewnym momencie stojąca na brzegu ratowniczka rzuca się do wody. Okazało się, że zobaczyła topiącego się chłopca. Ratownicy opublikowali film na YouTubie i zadali internautom pytanie - czy ty zauważyłbyś tonącego?

Na krótkim filmie widać kąpiące się dzieci w odkrytym basenie w North Charleston w Południowej Karolinie w USA. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w porządku - słychać śmiech dzieci, szum wody, nikt nie krzyczy.

Jednak w pewnym momencie ratowniczka rzuca się do wody i podpływa do jednego z chłopców, który - jak się później okazało - topił się. Wokół niego było pełno ludzi, nikt nie zauważył, że chłopiec z trudem próbuje się utrzymać na powierzchni.

Na szczęście chłopcu nic się nie stało - ratowniczka w porę zdołała mu pomóc.

Film z akcji opublikowali na YouTubie ratownicy z "Lifeguard Rescue" kilka dni temu. To nie pierwsze tego typu nagranie, które umieścili w sieci - raz na jakiś czas pojawiają się na ich profilu materiały z nagrań z basenów, w których ratownicy pokazują, jak trudno jest zauważyć tonącego. Mamy nadzieję, że dzięki tym filmom kąpiący się będą bardziej świadomi tego, że obok nich ktoś może mieć kłopoty. Bycie czujnym może uratować komuś życie - przekonują ratownicy.

(abs)