Robotnicy budowlani odkryli sekretne pomieszczenie w piwnicy budynku pensjonatu, który kiedyś należał do Josefa Fritzla i jego żony Rosemarie. Małżeństwo prowadziło gospodę w Unterach am Mondsee, zanim przeprowadziło się do Amstetten. To tam w piwnicy domu Josef Fritzl przez 24 lata więził i gwałcił własną córkę.

Josef Fritzl prowadził pensjonat w miejscowości Unterach am Mondsee pod Salzburgiem wraz ze swoją żoną Rosemarie, zanim para w 1996 roku przeniosła się do Amstetten.

Teraz 10 lat po skazaniu Fritzla na dożywocie za więzienie i gwałcenie córki, robotnicy budowlani wynajęci przez nowego właściciela pensjonatu odkryli tajemnicze pomieszczenie w piwnicy budynku. Za improwizowaną ścianą ukryte były drewniane schody, które prowadziły... donikąd.

To w piwnicy domu w Amstetten Josef Fritzl przez blisko 24 lata więził i gwałcił swoją córkę Elisabeth. W tym czasie z tej kazirodczej relacji przyszło na świat siedmioro dzieci. Jedno z nich zmarło. Trójka dzieci była więziona przez Fritzla w piwnicy wraz z ich matką. Trójkę pozostałych wychowywał razem ze swoją żoną. Wmówił jej, że dzieci podrzuciła Elisabeth, która uciekła do sekty religijnej.

W kwietniu 2008 roku tragiczne losy młodej kobiety wyszły na jaw. Rok później Josef Fritzl został skazany na dożywocie między innymi za zabójstwa, niewolnictwo i gwałty.

(j.)