W mediach społecznościowych zawrzało po tym, jak w internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, jak świnia zrzucana jest na linie bungee. Miało to miejsce w parku rozrywki w Chinach. "Ludzie to najgorsze świnie", „Ludzie są gorsi od zwierząt" – piszą internauci.


Nagranie jest szokujące. Widać na nim związaną świnię, którą przywiązaną do kija dwaj mężczyźni wnoszą na szczyt wieży. Tam zwierzę przywiązują do liny bungee i zarzucają z 68 metrów wysokości. W tle słychać kwik.

Zdarzenie to miejsce 18 stycznia w parku rozrywki w Chongqing w Chinach. Było kulminacją imprezy promującej nową atrakcję - skoki na bungee.

Po ujawnieniu nagrania w internecie na dyrekcję parku rozrywki posypały się gromy. Ta w odpowiedzi wydała oświadczenie, że przyjmuje na siebie wszelką krytykę.

"Wulgarna taktyka marketingowa", "Ludzie to najgorsze świnie", "Ludzie są gorsi od zwierząt", "Zabijanie zwierząt dla konsumpcji, a zabijanie ich dla rozrywki - to dwie różne rzeczy" - tego typu komentarze pojawiły się w mediach społecznościowych.

Cytowany przez BBC wiceszef organizacji broniącej praw zwierząt PETA, Jason Baker twierdzi, że świnie odczuwają ból i strach tak samo jak ludzie.

Lokalne media napisały, że po wszystkim ważąca 75 kg świnia trafiła do rzeźni.

Okrucieństwo wobec zwierząt nie jest w Chinach karane prawnie.