Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne w strzelaninie w Downey w stanie California - podał dziennik "Los Angeles Times". Wszystkie ofiary należały do jednej rodziny, która prowadziła sklep z gaśnicami.

Agencja AP informuje, że 2 osoby - mężczyzna i kobieta - zostały zastrzelone w miejscu pracy. Drugą kobietę znaleziono martwą w znajdującym się blisko sklepu domu należącym do rodziny. Służby informują, że stan rannych jest krytyczny.

Przedstawiciel policji Dean Milligan powiedział, że zabójca najprawdopodobniej uciekł czarnym Chevroletem Camaro. Policji nie udało się ustalić, kim jest i dlaczego zaatakował.

Kolejna strzelanina w ostatnich dniach

Incydent w Downey to już kolejne w ostatnich dniach tego typu zdarzenie na terenie USA. W niedzielę przed południem czasu lokalnego mężczyzna otworzył ogień w salonie piękności położonym naprzeciwko centrum handlowego Brookfield Square Mall, gdzie pracowała jego żona. Para była w separacji. Napastnik zabił trzy osoby i kolejne cztery ranił. Wszystkie ofiary to kobiety.

Po kilku godzinach na zapleczu lokalu odnaleziono ciało mężczyzny. Policja poinformowała, że 45-letni Radcliffe Franklin Haughton z Brown Deer sam się zastrzelił.