W szkole w Briańsku w Rosji doszło do strzelaniny. Ogień otworzyła jedna z uczennic – jedna osoba zginęła, kilka zostało rannych. Uzbrojona nastolatka popełniła samobójstwo.

Uczennica otworzyła ogień, gdy w jednej z klas w gimnazjum w Briańsku trwała lekcja. Następnie popełniła samobójstwo. W szpitalu zmarła jedna z rannych uczennic - podał resort spraw wewnętrznych Rosji.

Broń myśliwska, której użyła, miała należeć do jej ojca.

Nastolatka była prześladowana?

Z komunikatu władz miejskich wynika, że sprawczynią strzelaniny jest uczennica ósmej klasy, czyli nastolatka w wieku 13-14 lat. Kanały informacyjne na Telegramie podały, że chodzi o 14-latkę o imieniu Alina.

Niezależny portal Meduza cytuje doniesienia, według których dziewczynka otworzyła ogień ze strzelby. Motywy ataku nie są znane. Jednak Radio Swoboda powołując się na kanały na Telegramie poinformowało, że nastolatka była od dłuższego czasu prześladowana przez rówieśników. Również policja rozpatruje wśród możliwych przyczyn strzelaniny motyw konfliktu między uczniami.

Ze szkoły ewakuowano po strzelaninie znajdujące się tam osoby, dostęp do budynku odgrodziła policja.

Jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię - bije lub obraża - zadzwoń.Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Działa przez całą dobę.
 800 120 002
[WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ TUTAJ

Specjaliści sa też dostępni na czacie na platformie 116.sos.pl Linia wsparcia dla osób dorosłych dostępna 24/7, bezpłatnie, anonimowo 116 123 href=" https://www.116sos.pl/">[WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ TUTAJ

***
Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:
116 123 - kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
800 70 2222 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym