Atak przed supermarketem Walmart w Duncan w stanie Oklahoma. Jak podają amerykańskie media, napastnik uzbrojony w pistolet zastrzelił dwie osoby, a następnie popełnił samobójstwo.

Jak informuje policja, napastnik otworzył ogień do dwóch osób znajdujących się w samochodzie przed supermarketem Walmart. Mężczyzna i kobieta zginęli na miejscu. Sprawca następnie popełnił samobójstwo lub też został zastrzelony. Obok jego ciała znaleziono pistolet.

Fox News podaje, że strzelanina była wynikiem "kłótni między mężem i żoną". Według nieoficjalnych informacji para była w separacji i kobieta związała się z innym mężczyzną. Jej mąż zaatakował ich na parkingu, a następnie popełnił samobójstwo. 

Policja z początku dostała informacje, że sprawca to "mężczyzna ubrany na czarno", który uciekł z miejsca zdarzenia. Rozpoczęto poszukiwania, które następnie przerwano.

Funkcjonariusze ustalają szczegóły strzelaniny i poszukują świadków. Nie ma informacji o innych poszkodowanych.

W miejscowości Duncan na ponad godzinę zamknięto szkoły.

Kolejny atak w Walmarcie

To nie pierwszy raz, kiedy dochodzi do ataku na terenie supermarketu Walmart. Na początku sierpnia napastnik otworzył ogień w Walmarcie w El Paso. Zginęły wówczas 22 osoby.

Sieć ogłosiła, że wycofa ze sprzedaży amunicję do karabinów krótkolufowych między innymi 5,56 mm, a także broń ręczną.

Stan Oklahoma na początku listopada zliberalizował dostęp do broni, likwidując przymus posiadania licencji do jej posiadania. 

ZOBACZ: Napastnik z El Paso zeznał, że mierzył do Meksykanów