Luksusowy hotel Taj Mahal, który został poważnie uszkodzony w czasie zamachów terrorystycznych w Bombaju w 2008 roku, został całkowicie oddany do użytku. W otwarciu wzięły udział tysiące gości. Tłoczyli się w imponujących, wyremontowanych korytarzach i restauracjach liczącego 107 lat hotelu. Uroczystość zbiegła się z przypadającym dziś w Indiach świętem niepodległości.

Remont zabytkowej części budynku trwał 22 miesiące i pochłonął 1,75 miliarda rupii (37 milionów dolarów). Do dyspozycji gości oddano 285 pokoi, w których ceny zaczynają się 625 dolarów za noc.

Dyrektor firmy zarządzającej Taj Mahal Raymond Brickson zapewnił, że niemal dwa lata po zamachach hotel zaostrzył środki bezpieczeństwa, żeby lepiej chronić gości i personel. Nowsze skrzydło zostało otwarte dla gości już kilka tygodni po zamachach.

W listopadzie 2008 roku zamachowcy zaatakowali dwa luksusowe hotele, ośrodek żydowski i stację kolejową w Bombaju. W czasie trwającego 60 godzin oblężenia zginęło 166 osób, w tym ok. 30 w hotelu Taj Mahal.

Władze Indii oskarżają członków pakistańskiego ugrupowania islamskiego Lashkar-e-Taiba o przeprowadzenie zamachów. Jedyny terrorysta, który przeżył zamachy, został przez indyjski sąd skazany na karę śmierci.