Skandal na lotnisku Gatwick pod Londynem! Podróżnych witał tam szofer oraz zapewnienia, że ich samochód zostanie odprowadzony na parking i będzie bezpieczny. Jak ustaliło dochodzenie BBC, te obietnice były regularnie łamane. Auta parkowano na ulicach pobliskich miasteczek i... używano je w celach prywatnych.

Na licznikach wielu samochodów przybyło nawet do 2 tys. kilometrów! Kilka pojazdów skradziono. Dziennikarze ustalili, że na adres właścicieli samochodów przychodziły wielokrotne mandaty za pozostawianie pojazdu w miejscach niedozwolonych.

Reklamująca się za pośrednictwem internatu firma Gold Parking nie znajduje się na liście autoryzowanych przez port lotniczy parkingów. Zarząd lotniska Gatwick nie może za nie odpowiadać.

Najbardziej profesjonalnie funkcjonują parkingi oferujące krótką, średnio i długoterminową opiekę. Miejsce najlepiej rezerwować na długo przed wylotem. Opłaty są wówczas znacznie tańsze. Po przyjeździe na autoryzowany parking, tablice rejestracyjne samochodu są automatycznie rozpoznawane. Podobnie jest przy wyjeździe, strata czasu jest zatem minimalna. W przypadku korzystania z nieautoryzowanych parkingów kierowcy ryzykują znacznie więcej.

(mal)